Registrační číslo projektu: CZ.06.3.33/0.0/0.0/16_026/0001686

Projekt Adolf Loos a Plzeň / Byt rodiny Oskara Semlera
je spolufinancován Evropskou unií

Česky

Dne 24. dubna bude výstavní síň Masné krámy v době od 10 do 15 hodin z technických důvodů uzavřena. Kulturní pořady od 17 hodin proběhnou beze změny.

1. dubna 2018 se Semlerova rezidence na dva roky uzavře z důvodu rozhodující fáze celkové rekonstrukce. Po opětovném otevření v roce 2020 se návštěvníci mohou těšit na kompletně zrekonstruovaný interiér včetně zrestaurovaných vzácných materiálů a replik původního nábytku, opravenou celou budovu, nové návštěvnické centrum s kavárnou a upravené okolí domu.

Volit můžete mezi vstupenkou platnou pro jednorázovou návštěvu galerie a předplacenou vstupenkou celoroční.

Celoroční vstupenka
– platí pro opakované vstupy na výstavy a další pořady (přednášky, besedy, koncerty, komentované prohlídky apod.) Západočeské galerie v Plzni konající se ve výstavní síni Masné krámy a výstavní síni „13“. Cena 390 Kč.
Vstupenka je nepřenosná a její platnost je 1 rok od data vystavení.

Západočeská galerie v Plzni zve návštěvníky na cyklus přednášek "Jedno dílo / jeden svět", v němž je každou první středu v měsíci představeno vždy jedno významné dílo ze sbírek galerie. Diváci, kteří navštíví Masné krámy, mohou kromě aktuální výstavy spatřit i jeden vybraný exponát ze sbírek galerie, umístěný ve střední lodi. V 17 hodin pak zájemcům dílo představí kurátoři galerie a seznámí je s jeho příběhem a významem.

Buďte informováni o aktuálním dění v Západočeské galerii v Plzni! Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek. Stačí zaslat svou emailovou adresu na pr@zpc-galerie.cz (Public Relations – Mgr. Eva Reitspiesová) a budete vždy včas informováni o chystaných výstavách, komentovaných prohlídkách, přednáškách a dalších pořadech.

Plzeňský kraj, Plzeň a ministerstvo kultury podepíšou memorandum o financování nové budovy Západočeské galerie v Plzni. Z předpokládaných nákladů 820 milionů korun by mohl stát uhradit 60 procent, podmínkou je ale ještě souhlas ministerstva financí.
Plánovaná budova má od loňska stavební povolení, ale kraj na ni nemá peníze. Memorandum podle náměstkyně hejtmana Marcely Krejsové podpoří Asociace krajů ČR. Obdobná memoranda dříve uzavřely také Brno a Ostrava na jiné velké projekty.

Rozhodnutím zastupitelstva Plzeňského kraje ze dne 29. října 2009 byla vyhlášena Veřejná architektonická soutěž o návrh na řešení nové budovy Západočeské galerie v Plzni. Ve dnech 17.-19. prosince 2009 proběhlo zasedání hodnotící poroty. 1. místo v soutěži získal návrh č. 25 akad. arch. Ladislava Kuby a Ing. MA. Tomáše Pilaře (Kuba & Pilař architekti s. r. o.).

Západočeská galerie v Plzni nabízí VSTUP ZDARMA každou první neděli v měsíci do obou výstavních síní: Masné krámy (Pražská 18) a "13" (Pražská 13).