Přijďte se naladit na vánoční atmosféru do Západočeské galerie v Plzni.
Na návštěvníky čeká bohatý program nejen ve výstavní síni Masné krámy, ale také v Semlerově rezidenci
Sbírejte ARCHy – zábavné a hravé průvodce historií a architekturou Plzně. ARCHy jsou edukační listy určené pro děti od 12 let i zvídavé dospělé, kteří se chtějí zábavnou formou dozvědět více informací o architektuře, historii Plzně a Semlerově rezidenci.
Odborná porota ocenila kvalitní obnovu kulturní památky a její zpřístupnění široké veřejnosti.
Dlouholetá ředitelka Západočeské galerie v Plzni Jana Potužáková obdržela Uměleckou cenu města Plzně za své celoživotní dílo.
Návštěvníci mohou hlasovat na portále Kudyznudy.cz. Z hlasujících, kteří se do soutěže Muzeum roku zaregistrují, budou vylosováni tři výherci, jež obdrží hodnotné ceny.
Ředitel Západočeské galerie v Plzni Roman Musil a obchodní ředitel nakladatelství Scala Arts & Heritage Publishers Neil Titman slavnostně podepsali smlouvu na vydání další publikace. U prestižního londýnského nakladatelství tak ZČG vyjde v pořadí již čtvrtá kniha, tentokrát věnovaná Semlerově rezidenci.
Unikátní interiér od Adolfa Loose a Heinricha Kulky na Klatovské 110 v Plzni se zařadil mezi 188 architektonicky významných domů po celém světě.
Učitelům základních a středních škol představilo edukační oddělení Západočeské galerie nové výukové programy, které nově nabízí v Semlerově rezidenci.

Západočeská galerie v Plzni získala dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na rekonstrukci Semlerovy rezidence.