12/05/2020 - 01/11/2020
výstavní síň Masné krámy

Nově je na pozemku U Zvonu k vidění výstava shrnující cestu k nové budově Západočeské galerie v Plzni.
S lítostí oznamujeme, že jsme se dnes rozloučili s dlouholetým kolegou a kamarádem Janem Jirkou, který náhle zemřel dne 7. 9. 2020.
Výstava Přihraj! ožije doprovodnými programy. Budete si moci vyzkoušet designové úpravy oblečení na korálkových workshopech. Komentované prohlídky odhalí myšlenku díla a spolupráce nejenom mezi ateliéry UMPRUM.
Na léto jsme připravili pro děti od 6 do 15 let tvořivé dílny, které budou probíhat v termínu 7. - 10. 7. 2020.
Vážení kolegové, jsme si vědomi toho, že situace v souvislosti s epidemií COVID-19 je nyní v oblasti školství i kultury složitá. Možná jste zaregistrovali on-line aktivity Západočeské galerie v Plzni během doby, kdy byly galerie v naší republice zavřené.
Vážení příznivci výtvarného umění, s radostí Vám oznamujeme, že dne 12. 5. 2020 ve 13 hodin Západočeská galerie v Plzni znovu otevírá své výstavní síně Masné krámy a výstavní síň „13“.
Vážení návštěvníci, Západočeská galerie připravila ucelenou nabídku, aby v časech pandemie zprostředkovala zájemcům o umění různorodé zážitky na základě svých sbírek, výstav a edukačních aktivit.
Západočeská galerie v Plzni šije pro své zaměstnance roušky!

Západočeská galerie v Plzni získala dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na rekonstrukci Semlerovy rezidence.

Každé pondělí jsou výstavní síně ZČG zavřené.