16/10/2020 - 30/05/2021
výstavní síň „13“
27/11/2020 - 28/03/2021
výstavní síň Masné krámy

Jedna dobrá zpráva pro naše návštěvníky! Prodlužujeme termín výstavy BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti, až do 30. května 2021.
Kolegové z Českého centra v New Yorku právě dokončují instalaci výstavy Loos a Plzeň, která bude zahájena 21. 1. 2021 v Bohemian National Hall v New Yorku. Výstavu pro Česká centra připravila Západočeská galerie v Plzni se záměrem přiblížit architektonickou práci Adolfa Loose a zároveň představit příběhy rodin zadavatelů.
Josef Skupa se narodil dne 16. ledna 1892 ve Strakonicích. Od svých pěti let, tedy od roku 1897, žil se svou rodinou v Plzni. Zde na české reálce ve Veleslavínově ulici složil v roce 1911 maturitní zkoušku a následně se rozhodl pokračovat ve svých studiích ve výtvarném směru. Z jeho raných výtvarných děl se ve sbírce Západočeské galerie nachází několik děl mimo jiné i kresba Gerlachův dům z roku 1909.
Projekt Galerie snů žáků Naděždy Potůčkové ze ZUŠ Jagellonská pokračoval 3. tématem Autoportrét.
Poslední možnost navštívit v tomto roce výstavu Nad slunce krásnější je v sobotu 26. prosince.
Slavnostního zahájení 8. 12. se účastnili významní představitelé plzeňského kulturního života Martin Baxa, primátor města Plzně, Marek Ženíšek, náměstek hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče, Tomáš Holub, biskup plzeňský a Stanislav Přibyl, generální sekretář České biskupské konference. I když byl omezen počet osob na setkání, podařilo se uvést výstavu do života. Všichni přítomní také vyzdvihli význam sochy Plzeňské madony.
Západočeská galerie v Plzni a České centrum v Tel Avivu zahajuje 1. 12. 2020 výstavu LOOS AND PILSEN v galerii Bauhaus Center Tel Aviv.
Projekt nové budovy ZČG a výstavu na panelech U Zvonu s názvem Cesta k nové budově Západočeské galerie v Plzni blíže představuje ve dvojici videí ředitel ZČG Roman Musil a jeden z architektů vítězného návrhu budovy Tomáš Pilař.
Vážení návštěvníci, Západočeská galerie připravila ucelenou nabídku, aby v časech pandemie zprostředkovala zájemcům o umění různorodé zážitky na základě svých sbírek, výstav a edukačních aktivit.

Západočeská galerie v Plzni získala dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na rekonstrukci Semlerovy rezidence.