Slavnostní otevření Semlerovy rezidence se uskutečnilo 19. září 2022.
Prohlídky začínají 23. 9. 2022. Předprodej vstupenek je možný od 1. 9. 2022.
Příměstský tábor měl tento rok téma „HURÁ DO DIVOČINY“ a probíhal v termínu 11.–15. července. Přinášíme přehled, jakým aktivitám jsme se tentokrát věnovali.
Vznik objektu Kulička jsme iniciovali, aby podpořil tvorbu pro veřejný prostor a pomohl zaměřit pozornost plzeňské veřejnosti na pozemek U Zvonu, určený ke stavbě nové budovy galerie, jakožto místa nového kulturního centra.
Letní kulturní festival propojuje hudbu, tanec a výtvarné umění. Připravena jsou hudební vystoupení místních kapel v žánrovém rozpětí od folku a blues až po rock. Bude se také tančit a tvořit v pravidelných výtvarných dílnách, do nichž se budou moci zapojit děti i rodiče.
Slavnostní představení publikace proběhlo v pátek 20. května 2022 ve výstavní síni Masné krámy.
Slavnostní udílení Cen Gloria musaealis za rok 2021 se uskutečnilo ve čtvrtek 19. května 2022 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.
Projekt nové budovy Západočeské galerie v Plzni vznikl vzhledem k dlouhodobému působení galerie v provizorních podmínkách. Toto provizorium trvá už bezmála 70 let, od samotného vzniku ZČG v roce 1954. Vlastní projekt se připravuje již 13 let.
Prohlédnou si můžete jedinečnou výstavu Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh. Další výstavy budou následovat.

Západočeská galerie v Plzni získala dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na rekonstrukci Semlerovy rezidence.