16/10/2020 - 07/02/2021
výstavní síň „13“
27/11/2020 - 28/03/2021
výstavní síň Masné krámy

Do 23. prosince 2020 jsou zlevněny veškeré publikace ZČG o 20 %.
S radostí oznamujeme, že Západočeská galerie v Plzni otevírá pro návštěvníky své výstavní síně Masné krámy a „13“ ve čtvrtek 3. 12. 2020 v 10 hodin.
Západočeská galerie v Plzni a České centrum v Tel Avivu zahajuje 1. 12. 2020 výstavu LOOS AND PILSEN v galerii Bauhaus Center Tel Aviv.
Projekt nové budovy ZČG a výstavu na panelech U Zvonu s názvem Cesta k nové budově Západočeské galerie v Plzni blíže představuje ve dvojici videí ředitel ZČG Roman Musil a jeden z architektů vítězného návrhu budovy Tomáš Pilař.
Projekt Galerie snů pokračuje druhým cyklem „Krajina“.
Projekt GALERIE SNŮ, který vznikl ve spolupráci se ZUŠ Jagellonská a učitelkou Naďou Potůčkovou, je příkladem edukačních aktivit ZČG, které mohou ve spolupráci s učiteli pokračovat i distančně. Podívejte se s námi na první sérii prací, které děti vytvořily.
Výstava BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti v Západočeské galerii v Plzni byla připravena ve spolupráci s nakladatelstvím Baobab. Vernisáž plánovanou na 15.10. nebylo možné uskutečnit z důvodu současné pandemické situace a vládních nařízení, proto jsme přistoupili k zahájení výstavy ve virtuálním prostředí. Pro příznivce umění jsou od 5. 11. 2020 na www.zpc-galerie.cz/online zpřístupněny fotografie a první část třídílné komentované prohlídky výstavy. Návštěvníci galerie online mají také k dispozici reportáž i pracovní list.
Ve středu 28. října od 18 hodin proběhne na Facebooku online přednáška Semlerova rezidence v Plzni a její celková obnova.
Vážení návštěvníci, Západočeská galerie připravila ucelenou nabídku, aby v časech pandemie zprostředkovala zájemcům o umění různorodé zážitky na základě svých sbírek, výstav a edukačních aktivit.

Západočeská galerie v Plzni získala dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na rekonstrukci Semlerovy rezidence.