12/01/2022 - 06/02/2022
přednáškový sál, Pražská 13
22/10/2021 - 06/02/2022
výstavní síň „13“

Putovní výstava LOOS AND PILSEN se přesunula do Českého centra v Tokiu.
Západočeská galerie v Plzni a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni uzavřely smlouvu o spolupráci, kterou v úterý 14. prosince podepsali Roman Musil, ředitel galerie, a Josef Mištera, děkan umělecké fakulty.
Překrásná kniha, představující výsledek dlouhodobého mezioborového výzkumu širokého badatelského týmu, upoutá pozornost odborné i široké kulturní veřejnosti.
Zmenšené kopie sochy Plzeňské madony a obsáhlou publikaci, která sochu představuje v širokých uměleckých, historických a kulturně-historických souvislostech, převzali 2. prosince 2021 Ilona Mauritzová, hejtmanka Plzeňského kraje, Martin Baxa, primátor města Plzně a Tomáš Holub, biskup plzeňský. Setkání se uskutečnilo v katedrále sv. Bartoloměje, sošky předal Roman Musil, ředitel galerie, a požehnání udělil Tomáš Holub.
Prohlédnou si můžete jedinečnou výstavu Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh. Další výstavy budou následovat.
Francouzský bohemista, překladatel a autor prof. Xavier Galmiche osobně převzal 5. listopadu 2021 na půdě Univerzity Karlovy cenu Premia Bohemica za rok 2020. Cenu předal prof. PhDr. Tomáš Kubíček, Ph.D., ředitel Moravské zemské knihovny.
Vážení návštěvníci, na této stránce naleznete aktuální informace o platných protiepidemických opatřeních v Západočeské galerii. Nová opatření vstoupila v platnost 22. 11.
Projekt nové budovy ZČG a výstavu na panelech U Zvonu s názvem Cesta k nové budově Západočeské galerie v Plzni blíže představuje ve dvojici videí ředitel ZČG Roman Musil a jeden z architektů vítězného návrhu budovy Tomáš Pilař.

Západočeská galerie v Plzni získala dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na rekonstrukci Semlerovy rezidence.

Vážení návštěvníci, upozorňujeme na omezenou otevírací dobu během vánočních svátků.