08/10/2021 - 28/11/2021
prostor U Zvonu
30/09/2021 - 28/11/2021
přednáškový sál, Pražská 13
16/07/2021 - 16/01/2022
výstavní síň Masné krámy

Předávání Uměleckých cen města Plzně proběhlo 8. září v Měšťanské besedě za účasti představitelů města Plzně i Plzeňského kraje a dalších osobností kulturního života.
Výstava Adolf Loos: Brünner und Pilsner G'schichten byla ukončena v Českém centru Vídeň 31. srpna 2021.
Plzeňská muzejní noc 2021 se tento rok uskuteční 3. září od 16 hodin. Připraven je bohatý program a snížené vstupné či vstup zdarma.
Zakoupením vstupenky na výstavu máte možnost účastnit se slosování o let letadlem, který zajišťuje Aviatické sdružení Bohemia.
V tomto roce se Západočeská galerie v Plzni podílí na několika zahraničních projektech, ve kterých jsou prezentována díla ze sbírek. Zápůjčky do zahraničí jsou prestižní záležitostí a potvrzují kvalitu sbírkového fondu.
Západočeská galerie v Plzni nechala vytvořit repliky Plzeňské madony, které byly požehnány Mons. Tomášem Holubem, biskupem plzeňským, při slavnostní mši k otevření katedrály sv. Bartoloměje dne 6. června 2021. Při této slavnostní události promluvil ředitel galerie Mgr. Roman Musil o Plzeňské madoně a o vzniku limitované sběratelské edice 30 kusů replik.
Turistický portál OBJEVUJPAMATKY.CZ a ASOCIACE NESTÁTNÍCH OTEVŘENÝCH PAMÁTEK, z.s připravili pro letošní sezonu nový koncept motivačního programu pro návštěvníky nestátních památek. TŘETÍ ZA POLOVIC, SEDMÁ ZDARMA, to je zjednodušeně princip tohoto programu, ve kterém se spojilo 65 památkových objektů napříč celou republikou.
Projekt nové budovy ZČG a výstavu na panelech U Zvonu s názvem Cesta k nové budově Západočeské galerie v Plzni blíže představuje ve dvojici videí ředitel ZČG Roman Musil a jeden z architektů vítězného návrhu budovy Tomáš Pilař.
Vážení návštěvníci, Západočeská galerie připravila ucelenou nabídku, aby v časech pandemie zprostředkovala zájemcům o umění různorodé zážitky na základě svých sbírek, výstav a edukačních aktivit.

Západočeská galerie v Plzni získala dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na rekonstrukci Semlerovy rezidence.