Srdečně zveme pedagogy na další den otevřených dveří, tentokrát k výstavě Rok 1918 a umění v Československu. Po celý den můžete využít vstup zdarma.

V 16:45 hodin Vás edukátorka Iveta Řežábková seznámí s nabídkou edukačních programů k výstavě. V 17 hodin jste zváni k účasti na komentované prohlídce výstavy, kterou povede její kurátor Petr Jindra.

Místo konání: výstavní síň "13", Pražská 13

Registrační číslo projektu: CZ.06.3.33/0.0/0.0/16_026/0001686

Projekt Adolf Loos a Plzeň / Byt rodiny Oskara Semlera
je spolufinancován Evropskou unií

Česky

Semlerova rezidence se na několik let uzavřela z důvodu rozhodující fáze celkové rekonstrukce. Zatímco v současné době je veřejnosti přístupná pouze reprezentativní část původního bytu, po opětovném otevření rezidence si bude možné prohlédnout celý zrekonstruovaný interiér včetně soukromých prostor rodinných příslušníků. Obnova Semlerovy rezidence počítá s restaurováním původních vzácných přírodních materiálů a vybavením prostoru replikami původního nábytku. Na místě vznikne návštěvnické centrum a kavárna, úpravy se dočká i venkovní okolí domu.

Volit můžete mezi vstupenkou platnou pro jednorázovou návštěvu galerie a předplacenou vstupenkou celoroční.

Celoroční vstupenka
– platí pro opakované vstupy na výstavy a další pořady (přednášky, besedy, koncerty, komentované prohlídky apod.) Západočeské galerie v Plzni konající se ve výstavní síni Masné krámy a výstavní síni „13“. Cena 390 Kč.
Vstupenka je nepřenosná a její platnost je 1 rok od data vystavení.

Západočeská galerie v Plzni zve návštěvníky na cyklus přednášek "Jedno dílo / jeden svět", v němž je každou první středu v měsíci představeno vždy jedno významné dílo ze sbírek galerie. Diváci, kteří navštíví Masné krámy, mohou kromě aktuální výstavy spatřit i jeden vybraný exponát ze sbírek galerie, umístěný ve střední lodi. V 17 hodin pak zájemcům dílo představí kurátoři galerie a seznámí je s jeho příběhem a významem.

Buďte informováni o aktuálním dění v Západočeské galerii v Plzni! Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek. Stačí zaslat svou emailovou adresu na pr@zpc-galerie.cz (Public Relations – Mgr. Eva Reitspiesová) a budete vždy včas informováni o chystaných výstavách, komentovaných prohlídkách, přednáškách a dalších pořadech.

Rozhodnutím zastupitelstva Plzeňského kraje ze dne 29. října 2009 byla vyhlášena Veřejná architektonická soutěž o návrh na řešení nové budovy Západočeské galerie v Plzni. Ve dnech 17.-19. prosince 2009 proběhlo zasedání hodnotící poroty. 1. místo v soutěži získal návrh č. 25 akad. arch. Ladislava Kuby a Ing. MA. Tomáše Pilaře (Kuba & Pilař architekti s. r. o.).

Západočeská galerie v Plzni nabízí VSTUP ZDARMA každou první neděli v měsíci do obou výstavních síní: Masné krámy (Pražská 18) a "13" (Pražská 13).