Registrační číslo projektu: CZ.06.3.33/0.0/0.0/16_026/0001686

Projekt Adolf Loos a Plzeň / Byt rodiny Oskara Semlera
je spolufinancován Evropskou unií

Česky

Překvapte své blízké neobvyklým vánočním dárkem! Volit můžete mezi vstupenkou platnou pro jednorázovou návštěvu galerie a předplacenou vstupenkou celoroční.

Celoroční vstupenka
– platí pro opakované vstupy na výstavy a další pořady (přednášky, besedy, koncerty, komentované prohlídky apod.) Západočeské galerie v Plzni konající se ve výstavní síni Masné krámy a výstavní síni „13“. Cena 390 Kč.
Vstupenka je nepřenosná a její platnost je 1 rok od data vystavení.

PRACOVNÍ LIST je určen pro nejširší veřejnost (s využitím pro rodiče s dětmi i skupiny, mládež apod.). Jde o samoobslužnou pomůcku, kterou si můžete sami vytisknout, nebo ji obdržíte zdarma ke vstupence u pokladny.

Pro skupiny nabízíme k výstavě edukační galerijní programy, v případě zájmu prosím kontaktujte edukátorku Mgr. Ivetu Řežábkovou, rezabkova@zpc-galerie.cz, 377 908 536.

Vážení návštěvníci, upozorňujeme na následující omezení návštěvní doby během Vánoc. Na Nový rok ale budeme mít otevřeno, přestože 1. leden vychází na pondělí!

Sobota 23. 12.   OTEVŘENO
Neděle 24. 12.   ZAVŘENO
Pondělí 25. 12.   ZAVŘENO

Úterý 26. 12.   OTEVŘENO
Středa 27. 12.   OTEVŘENO
Čtvrtek 28. 12.   OTEVŘENO
Pátek 29. 12.   OTEVŘENO
Sobota 30. 12.   OTEVŘENO
Neděle 31. 12.   ZAVŘENO
Pondělí 1. 1.  OTEVŘENO

Návštěvní doba je od 10 do 18 hodin.

 

Západočeská galerie v Plzni a 2. ZŠ Plzeň Vás srdečně zvou na výstavu žákovských prací s názvem „Jeden plot... tisíce osudů…“, která je inspirována současnou výstavou v Masných krámech Tenkrát v Evropě. Čeští umělci v totalitních režimech 1938-1953.
Místo konání: přednáškový sál ZČG, Pražská 13, 2. patro.
Výstava bude zahájena 4. prosince v 16:30 hodin a potrvá do 14. prosince 2017.
Otevřeno denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

V zimní turistické sezoně si návštěvníci mohou prohlédnout interiér a tamní expozici ve čtvrtek a sobotu. Provoz je omezen na skupiny o nejvýše 10 účastnících. Vstupenky si zájemci mohou objednat online prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 (tel. 378 035 330, info@visitplzen.eu).

Západočeská galerie v Plzni zve návštěvníky na cyklus přednášek "Jedno dílo / jeden svět", v němž je každou první středu v měsíci představeno vždy jedno významné dílo ze sbírek galerie. Diváci, kteří navštíví Masné krámy, mohou kromě aktuální výstavy spatřit i jeden vybraný exponát ze sbírek galerie, umístěný ve střední lodi. V 17 hodin pak zájemcům dílo představí kurátoři galerie a seznámí je s jeho příběhem a významem.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová navštívila Semlerovu rezidenci ve správě Západočeské galerie v Plzni a v doprovodu ředitele ZČG Romana Musila, kurátora sbírky architektury Petra Domanického a vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Plzeňského kraje Aleny Svobodové si prohlédla objekt, na jehož renovaci galerie obdržela dotaci EU.

Buďte informováni o aktuálním dění v Západočeské galerii v Plzni! Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek. Stačí zaslat svou emailovou adresu na pr@zpc-galerie.cz (Public Relations – Mgr. Eva Reitspiesová) a budete vždy včas informováni o chystaných výstavách, komentovaných prohlídkách, přednáškách a dalších pořadech.

Západočeská galerie byla opět oceněna v rámci Umělecké ceny města Plzně. Cenu za významnou kulturní událost roku 2016 obdržela za výstavu Zmizelá Plzeň, která se konala od 4. listopadu 2016 do 9. února 2017 ve výstavní síni „13“. Na historických obrazech sbírek Západočeské galerie, na fotografiích, modelech a řadě dokumentů výstava připomínala stavby i celé části města, které zanikly nebo doznaly podstatných změn.

Stránky