Výstava LOOS UND PILSEN se představila v Centru Bavaria Bohemia Schönsee

Putovní výstava LOOS UND PILSEN byla zahájena 13. října v Centru Bavaria Bohemia v Schönsee, kde ji osobně uvedl její autor a kurátor architektonické sbírky Západočeské galerie v Plzni Petr Domanický.

Promluvil o díle Adolfa Loose jako představitele moderní architektury a jeho tvorbě pro plzeňské podnikatele, mimo jiné pozval na prohlídku Semlerovy rezidence, která je jedinou realizací v Plzni, kde je uplatněn Loosův architektonický princip, tzv. Raumplan.

Tento den se zahajovala také výstava moderní současné architektury Architektura v Horní Falci, kterou uvedl její autor Wilhelm Koch. Při vernisáži obou výstav promluvili: Josef Fleißer, místostarosta města Schönsee, Thomas Ebeling, předseda předsednictva spolku Bavaria Bohemia e.V., paní Ivana Červenková, generální konzulka ČR v Mnichově.

Výstava s úspěchem koluje již druhým rokem po Českých centrech ve světových metropolích a po zastávkách v Tel Avivu, New Yorku, Tokiu, Paříži, Vídni a Mnichově je nyní k vidění nejblíže Plzni, a to až do 8. ledna 2023.

Výstavu k výročí narození architekta Adolfa Loose připravila v roce 2020 Západočeská galerie v Plzni ve spolupráci s Českými centry, s finanční podporou města Plzně a městské příspěvkové organizace Plzeň - TURISMUS. Autorem výstavy je Petr Domanický.

 

Foto: David Vereš, CEBB