Skip to main content

Plzeňská madona - zmenšená porcelánová kopie

Výška: 20 cm
Váha: 192 g
Materiál: bílý porcelán

Jedinečné porcelánové kopie Plzeňské madony vznikly ve spolupráci Západočeské galerie v Plzni a Biskupství plzeňského, s podporou města Plzně. U příležitosti znovuotevření katedrály a konání výstavy NAD SLUNCE KRÁSNĚJŠÍ“. Plzeňská madona a krásný sloh se zrodila idea návratu k hodnotám dávné minulosti, které překračují meze historicko-náboženských tradic. V případě Madony plzeňské se její duchovní význam nedal přehlédnout. Její krása a čistá mateřská láska přinášející na svět Boží přítomnost v mnohých návštěvnících výstavy vyvolávala silné emoce a některé dojímala až k slzám. Hlavním důvodem vytváření replik madony bylo šíření její mimořádné duchovní síly a krásy prostřednictvím jejích zpodobení.

Na realizaci se podílel akad. sochař František Bálek, který vytvořil na základě dat s využitím moderních technologií (3D scan a 3D tisk) zmenšený sádrový model sochy. Ten byl předán do porcelánky Royal Dux v Duchcově, kde modelář Miroslav Mráček vyrobil 12 modelových forem, do kterých se odlévaly jednotlivé části sošek. Po vyjmutí z forem sestavily retušérky každou sošku z 12 dílů a pak retušovaly spoje; po vyschnutí byly sošky vypáleny při teplotě 1 310 °C.

Součástí je certifikát popisující pozadí vzniku kopií i samotnou Plzeňskou madonu.

 

Z důvodu křehkosti sošek a jejich vysoké hodnoty je možný pouze osobní odběr v sídle ZČG – Pražská 13, Plzeň. Poštovné Vám nebude účtováno.

Plzeňská madona - zmenšená porcelánová kopie