Skip to main content

Kavárna v Semlerově rezidenci je opět otevřena

Stylová kavárna Café Semler se po krátké pauze znovu otevírá návštěvníkům Semlerovy rezidence i široké veřejnosti. 
Kavárna v budově Semlerovy rezidence se po změně provozovatele opět otevírá široké veřejnosti i návštěvníkům Semlerovy rezidence. Noví provozovatelé nabízejí kromě výborné kávy snídaňové a obědové menu z regionálních a sezónních surovin, a především vyhlášené vlastní domácí zákusky a dezerty.
Café Semler najdete v přízemí Semlerovy rezidence na Klatovské třídě 110. 

Kavárna je přístupná široké veřejnosti  – není tedy třeba jít na prohlídku historického interiéru, ale její návštěva se může stát příjemným zahájením či zakončením prohlídky a přispět ke vstřebání zážitků. Navíc při předložení vstupenky do Semlerovy rezidence dostanete v den prohlídky v kavárně slevu 10 % na kávu a zákusky. 

Stylový interiér kavárny navrhli architekti Jaromír Veselák a Jan Toman, kteří se inspirovali právě architektem Loosem, jenž kombinoval luxusní prvky s přírodními materiály a často také v interiéru použil výrazné barvy. Kavárna je zařízena v kombinaci červené a šedé barvy s přírodním obložením z  dubu, ze kterého je vyroben i nábytek. Celému prostoru dominuje svatební fotografie Adolfa Loose a jeho třetí ženy Kláry Beckové, centrem kavárny je bar obložený zbytky původních dveří z domu, které jsou poskládány ve stylu ‚patchwork‘. Stejný prvek je použit také v návštěvnickém centru na obklad pultu recepce. Architekti Jaromír Veselák a Jan Toman stojí nejen za interiérem kavárny, ale i  za aktuální podobou návštěvnických prostor v Semlerově rezidenci.

Otevírací doba Út–Čt 9:00-19:00; Pá–So 9:00-20:00, Ne 9:00-19:00.

Café Semler