Přejít k hlavnímu obsahu

Director's Choice - Západočeská galerie v Plzni

Autoři: Eva Bendová, Petr Domanický, Aleš Filip, Petr Jindra, Petra Kočová, Roman Musil, Alena Pomajzlová, Ivana Skálová
Editor: Roman Musil
Nakladatel: Scala Arts & Heritage Publishers Ltd.
Grafická úprava: Bušek & Dienstbier
Vazba: měkká
Rok vydání: 2019
Počet stran: 80
ISBN: 978-1-78551-199-8
Cena: 190,-

Londýnské nakladatelství Scala Arts & Heritage Publishers Ltd. vydává posledních deset let edici s názvem Director's Choice, jež představuje významná světová muzea a galerie pohledem jejich ředitelů. Nejnovějším přírůstkem do této edice je výběr ředitele Západočeské galerie v Plzni Romana Musila, který v české a anglické verzi představuje 37 významných děl z rozsáhlých uměleckých kolekcí této instituce. V knize jsou zastoupena díla od poloviny 14. století do konce 20. století.

Západočeská galerie se tak dostala do exkluzivního výběru světových institucí jako je vídeňská Albertina, londýnská National Gallery, Alte a Neue Pinakothek v Mnichově, newyorská Frick Collection, či obrazárna berlínských Staatliche Museen. Ve stejném roce jako publikace Západočeské galerie v Plzni vychází i kniha petrohradské Ermitáže a Guggenheimova musea v Bilbau. Zastoupená muzea a galerie jsou rozprostřeny v 22 zemích na 3 kontinentech.

Západočeská galerie je teprve druhou českou institucí a první českou galerií, která byla do této prestižní edice zařazena – první bylo v roce 2017 Uměleckoprůmyslové museum v Praze.

Director's Choice - Západočeská galerie v Plzni
Director's Choice - The Gallery of West Bohemia in Pilsen Director's Choice - The Gallery of West Bohemia in Pilsen