ZČG plánuje vydat již čtvrtou publikaci u prestižního londýnského nakladatelství Scala

Ředitel Západočeské galerie v Plzni Roman Musil a obchodní ředitel nakladatelství Scala Arts & Heritage Publishers Neil Titman slavnostně podepsali smlouvu na vydání další publikace. U prestižního londýnského nakladatelství tak ZČG vyjde v pořadí již čtvrtá kniha, tentokrát věnovaná Semlerově rezidenci.

Publikace s pracovním názvem Semlerova rezidence. Mistrovské dílo Adolfa Loose ve sbírce Západočeské galerie v Plzni by měla vyjít na podzim 2024 v nákladu čtyř tisíc výtisků a ve třech jazykových mutacích. Autor knihy Petr Domanický plánuje představit fenomén tzv. Loosových interiérů v Plzni, věnovat se historii rodiny Semlerových a jejím podnikatelským aktivitám, spolupráci s Adolfem Loosem a Heinrichem Kulkou. Hlavní pozornost bude věnována bytovému interiéru, který rodina Oskara a Jany Semlerových pořídila v letech 1933–1934 a jenž patří k nejzajímavějším z té doby ve střední Evropě.

V knize nebude chybět ani popis náročného procesu záchrany celé rezidence po jejím převzetí Západočeskou galerií. Součástí knihy bude celá řada historických fotografií a dokumentů, a chybět samozřejmě nebude bohatý obrazový doprovod současné podoby zrestaurovaného interiéru.