ZČG je druhou českou institucí zařazenou do světové edice Director's Choice

Ředitel ZČG Roman Musil, autor výběru 37 děl ze sbírek instituce
Zástupce nakladatelství Scala Arts & Heritage Neil Titman představuje edici Director's Choice
Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard během představení knihy
Tisková konference k vydání knihy
Vzácní hosté spolu s týmem, který se na přípravě publikace podílel – záběr ze slavnostního představení knihy v Mansých krámech 24. října 2019
Publikace vydaná ve spolupráci s londýnským nakladatelstvím Scala Arts & Heritage je součástí edice představující významná světová muzea a galerie pohledem jejich ředitelů. Nejnovější přírůstek do této edice, výběr ředitele (Director's Choice) ZČG Romana Musila, představuje v české a anglické verzi 37 významných děl uchovávaných ve sbírkách Západočeské galerie.

V knize jsou zastoupena umělecká díla od poloviny 14. století do konce 20. století. Reprezentují výběr toho nejlepšího z rozsáhlých uměleckých kolekcí této instituce, které obsahují 10 000 děl.

Západočeská galerie se tak dostala do exkluzivního výběru světových institucí jako je vídeňská Albertina, londýnská National Gallery, Alte a Neue Pinakothek v Mnichově, newyorská Frick Collection či obrazárna berlínských Staatliche Museen. Ve stejném roce jako publikace Západočeské galerie v Plzni vychází i kniha petrohradské Ermitáže a Guggenheimova musea v Bilbau. Zastoupená muzea a galerie jsou rozprostřeny v 22 zemích na 3 kontinentech.

Západočeská galerie je teprve druhou českou institucí a první českou galerií, která byla do této prestižní edice zařazena (první bylo v roce 2017 Uměleckoprůmyslové museum v Praze).

Slavnostní představení knihy proběhlo ve výstavní síni Masné krámy za účasti hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda, ředitele ZČG Romana Musila, zástupce nakladatelství Scala Arts & Heritage Neila Titmana a ředitelky Uměleckoprůmyslového musea v Praze Heleny Koenigsmarkové.

Publikaci lze zakoupit na pokladnách výstavních síní ZČG za 190 Kč.

Edice Director's Choice londýnského vydavatelství Scala Arts & Heritage