Výstava BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti se prodlužuje do 30. května 2021

Jedna dobrá zpráva pro naše návštěvníky! Prodlužujeme termín výstavy BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti, až do 30. května 2021.

Expozice byla připravena ve spolupráci s nakladatelstvím BAOBAB již 15. října 2020 ve výstavní síni „13“ v Západočeské galerii, ale ještě nebylo mnoho příležitostí ji zažít, prohlédnout a pohrát si. Autoři výstavy Juraj Horvát a Pavla Pauknerová, koncipovali výstavu pomocí abecedy, která je dětem i dospělým blízká. Instalaci pak připravili architekti Ondřej Čech a Monika Matějková, kteří zvolili jednoduchý barevně nerušivý mobiliář, aby dali vyniknout pestrému světu knížek z nakladatelství Baobab. V jedné místnosti vznikla dokonce herna a dílna, kde si návštěvníci mohou vyrobit vlastní knížku a dotvořit obrázky pomocí razítek, fixů a pastelek a vymyslet příběh nebo si jen listovat knihou a schovat se do prolézačky.

Výstava je vhodná pro malé i velké děti a jejich rodiče, ale i pro milovníky knížek.

Věříme, že téma je hodnotné i pro školní výuku a těšíme se již na školní skupiny, pro které je připraven zábavný edukační program spojený s výstavou.