Setkání před premiérou inscenace DJKT: LINDAUER? PĀKEHĀ!

Místo: 
Masné krámy
Datum: 
09/12/2021 - 18:00

Pořad připravený ve spolupráci DJKT a ZČG. Diskutovat o inscenaci, která zachycuje životní příběh Bohumíra Lindauera, rodáka z Plzně, budou tvůrci představení: Renata Putzlacher (autorka hry), Radovan Lipus (režisér), Apolena Veldová (šéfka činohry DJKT), Zdeněk Janál (dramaturg), Marek Mikulášek, Jan Maléř, Klára Kuchinková, Jana Ondrušková (herci) a Roman Musil (ředitel ZČG).

Vstup zdarma.

 

Život malíře Bohumíra Lindauera (1839–1926) se nedá popsat v několika slovech ani větách. Vydá spíš na román, velké barevné plátno nebo na dobrodružnou divadelní expedici, a právě to se bude inscenace v DJKT snažit na jevišti říci.

Syn plzeňského zahradníka se vypravil na malířská studia do Vídně, pak jej jeho srdce neklidné táhlo do Haliče, Polska i na širou Rus. Byť poznal východní Evropy notný kus, jeho osudem se nakonec stal Nový Zéland, kde přistál v roce 1874. Zde postupně k hvězdné malířské kariéře mířil a stal se špičkovým portrétistou. V Národní galerii v Aucklandu má oprávněně celé patro, tedy víc než jen čestné místo. Příběh touhy, cest, malby i maorského tetování. Příběh, který vás chce zlákat na setkání chodských dud s bojovým domorodým tancem haka!

Světová premiéra 11. prosince 2021 ve Velkém divadle.

 

Pro návštěvu akce je potřeba se prokázat O-N (očkování, prodělaná nemoc v posledních 180 dnech), kromě dětí do 12 let. Osoby do 18 let a osoby se započatým očkováním se mohou prokázat i negativním PCR testem.