Semlerova rezidence se 1. dubna na dva roky uzavře kvůli rekonstrukci

1. dubna 2018 se Semlerova rezidence na dva roky uzavře z důvodu rozhodující fáze celkové rekonstrukce. Po opětovném otevření v roce 2020 se návštěvníci mohou těšit na kompletně zrekonstruovaný interiér včetně zrestaurovaných vzácných materiálů a replik původního nábytku, opravenou celou budovu, nové návštěvnické centrum s kavárnou a upravené okolí domu.

Zájemci o prohlédnutí tohoto nejrozsáhlejšího Loosova interiéru v Plzni si mohou rezervovat návětvu do konce března. V zimní turistické sezoně jsou návštěvní dny čtvrtek a sobota. Provoz je omezen na skupiny o nejvýše 10 účastnících. Vstupenky prosím objednávejte online prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 (tel. 378 035 330, info@visitplzen.eu).

Byt rodiny Oskara Semlera na Klatovské třídě 110 představuje unikát mezi památkami architektury 20. století v České republice. V jediném případě v Plzni zde vznikl, a to podle projektu Heinricha Kulky a konceptu Adolfa Loose, vícepodlažní byt s plynulou návazností prostor různých výšek, tedy s tzv. Raumplanem. Interiér, který má šest hlavních úrovní, silně připomíná pražskou Müllerovu vilu, která jeho vzniku předcházela. Na rozdíl od ní je však vestavěn do staršího domu.

Semlerova rezidence je součástí souboru „Adolf Loos Plzeň“ a tvoří jeho třetí prohlídkovou trasu. Její provoz zajišťuje organizace Plzeň-TURISMUS.

www.semler.cz