Pracovní listy k výstavám OTTO GUTFREUND – SOCHAŘ a OBRAZ A SLOVO V ČESKÉM UMĚNÍ 60. LET

PRACOVNÍ LISTY k oběma aktuálním výstavám jsou určeny pro nejširší veřejnost (s využitím pro rodiče s dětmi i skupiny, mládež apod.). Jde o samoobslužnou pomůcku, kterou si můžete sami vytisknout, nebo ji obdržíte zdarma ke vstupence u pokladny.

Otto Gutfreund – hravým způsobem hledání konkrétních děl v expozici podle detailů vás pracovní list provede celou výstavou a upozorní na tři hlavní sochařské úkoly Gutfreundova díla – na reliéf, figuru a portrét/hlavu, včetně kreseb, které s vybranými díly souvisejí.

Obraz a slovo v českém umění 60. let – obraz a slovo jsou rozdílné pojmy, avšak vzájemně se přitahují. Obraz k nám promlouvá barvami a symboly. Slova jsou nositelé významů, ale jsou i vidět. Projděte si výstavu prostřednictvím pracovního listu, ověřte si svůj smysl pro detail, či dejte prostor vlastní kreativitě. Pracovní list s piktogramy je vhodný pro nejmladší návštěvníky a pro rodiče s dětmi. Svou schopnost nahradit obraz slovem si však mohou vyzkoušet všichni :-).

Pro skupiny nabízíme k výstavě edukační galerijní programy, v případě zájmu prosím kontaktujte edukátorku Mgr. Ivetu Řežábkovou, rezabkova@zpc-galerie.cz, 377 908 536.