O publikace ZČG vydané v prestižním nakladatelství Scala je zájem po celém světě

Publikace 50 mistrovských děl českého kubismu ze sbírek Západočeské galerie v Plzni vydaná v loňském roce v prestižním nakladatelství Scala
Západočeská galerie v Plzni vydala v prestižním londýnském nakladatelství Scala Arts & Heritage Publishers, které prezentuje sbírky předních světových galerií a muzeí, dvě publikace.

Director’s Choice vyšla v roce 2019 a prezentuje 37 významných děl ze sbírek ZČG. Díky zařazení do této edice se Západočeská galerie dostala do exkluzivního výběru světových institucí jako je vídeňská Albertina, londýnská National Gallery, Alte a Neue Pinakothek v Mnichově, newyorská Frick Collection, či obrazárna berlínských Staatliche Museen.

Druhá publikace, 50 mistrovských děl českého kubismu ze sbírek Západočeské galerie v Plzni (50 Masterpieces of Czech Cubism), vydaná v loňském roce, představuje druhou nejvýznamnější kubistickou sbírku v České republice.

Obě publikace se těší velkému zájmu čtenářů po celém světě. Lze je zakoupit nejen v knihkupectvích v Evropě, ale i v Číně, Íránu, Spojených arabských emirátech či USA a Kanadě. I vy můžete mít část naší sbírky ve své knihovně. Publikace lze zakoupit na našem e-shopu.