Kopie Plzeňské madony je možné v květnu zakoupit za zvýhodněnou cenu

Západočeská galerie v Plzni společně s Biskupstvím plzeňským navázala na tradici výroby kopií Plzeňské madony, která započala již v 15. století, a u příležitosti výstavy Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh vznikly zmenšené porcelánové kopie tohoto kultovního díla.

Nejuctívanější umělecké a kultovní dílo v Plzni – Plzeňská madona vznikla před rokem 1384 v prostředí pražské katedrální hutě Petra Parléře v úzkém provázání s náboženskou, politickou a kulturní situací závěru vlády Karla IV. a počátku vlády Václava IV. Její kopie se vytvářely již od počátku 15. století a lidé si je pořizovali do svých domovů, aby jim poskytovaly všestrannou ochranu a duchovní pomoc.
Západočeská galerie v Plzni společně s Biskupstvím plzeňským na tuto tradici navázala před dvěma roky u příležitosti výstavy Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh. Vznikly tak nádherné 20 centimetrů vysoké porcelánové sošky, věrné kopie Plzeňské madony, na kterých se podílel plzeňský sochař František Bálek, vyrobené v  porcelánce s dlouholetou tradicí Royal Dux v Duchcově.

V květnu, měsíci zasvěcenému Panně Marii, Západočeská galerie v Plzni nabízí tyto unikátní kopie za zvýhodněnou cenu. Dárkově zabalené sošky opatřené certifikátem a modlitbou jsou k dostání ve výstavní síni Masné krámy anebo na našem eshopu.