KNIHA DIRECTOR’S CHOICE – 37 NEJ ZE SBÍREK ZČG

Místo: 
výstavní síň Masné krámy
Datum: 
24/09/2019 - 17:00

Publikace vydaná ve spolupráci s londýnským nakladatelstvím Scala Arts & Heritage je součástí edice představující významná světová muzea a galerie pohledem jejich ředitelů. Nejnovější přírůstek do této edice, výběr ředitele (Director's Choice) ZČG Romana Musila, představuje v české a anglické verzi 37 významných děl uchovávaných ve sbírkách Západočeské galerie. Galerie se tak dostala do exkluzivního výběru světových institucí jako je vídeňská Albertina, londýnská National Gallery, Alte a Neue Pinakothek v Mnichově, newyorská Frick Collection či obrazárna berlínských Staatliche Museen.

Západočeská galerie je teprve druhou českou institucí a první českou galerií, která byla do této prestižní edice zařazena (první bylo v roce 2017 Uměleckoprůmyslové museum v Praze).

Slavnostní představení knihy proběhlo za účasti hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda, ředitele ZČG Romana Musila, zástupce nakladatelství Scala Arts & Heritage Neila Titmana a ředitelky Uměleckoprůmyslového musea v Praze Heleny Koenigsmarkové.

Publikaci lze zakoupit na pokladnách výstavních síní ZČG.

Edice Director's Choice londýnského vydavatelství Scala Arts & Heritage