Informace pro školy

Vážení kolegové, jsme si vědomi toho, že situace v souvislosti s epidemií COVID-19 je nyní v oblasti školství i kultury složitá. Možná jste zaregistrovali on-line aktivity Západočeské galerie v Plzni během doby, kdy byly galerie v naší republice zavřené.

Vytvořili jsme pro naše návštěvníky i zájemce o výstavy a programy on-line prostředí, ze kterého můžete čerpat nápady, motivaci pro výuku, pracovní listy k výstavám i Vy:

http://www.zpc-galerie.cz/online

Budeme rádi, když si přes všechny překážky ve výuce, které nyní máte, naše stránky prohlédnete. Samozřejmě jsme připraveni Vás a Vaše žáky přijmout v prostorách některé z výstavních síní, a to za dodržení veškerých hygienických opatření. Doporučený počet návštěvníků, kteří mohou být v jeden čas na stejném místě, je u výstavní síně „13“ 14 osob, v případě výstavní síně Masné krámy je to 45 osob.

Zveme Vás k návštěvě nové výstavy v Masných krámech, kterou připravilo UMPRUM ve spolupráci se ZČG.

Přihraj! Aspekty spolupráce v tvorbě studentů UMPRUM /do 1. 11. 2020

UMPRUM poprvé představí tvorbu svých absolventů mimo hlavní město Prahu. Tématem výstavy je spolupráce, která se netýká jen tvorby a překračování mezioborových hranic, ale celkového přístupu k životu, sdílení a udržitelného chování. Na výstavě se představí skupina 37 mladých výtvarníků z různých ateliérů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Ve výstavní síni „13“ bude prodloužena výstava

Od práce k zábavě. Podoby volného času v umění 19. století /do 27. 9. 2020

Výstava čítá na devět desítek obrazů, kreseb, grafik a fotografií zachycujících způsob odpočinku a zabavení se v 19. století. Díla byla vybrána především ze sbírek ZČG, Národní galerie Praha a dalších českých veřejných a soukromých sbírek. K výstavě byl vydán katalog.

Pokud byste projevili zájem o naše výstavy či některý z edukačních programů, neváhejte nás kontaktovat – jsme připraveni „ušít Vám program na míru“.

Pracovní listy k oběma výstavám jsou k dispozici zde:

Pracovní listy k výstavě Od práce k zábavě. Podoby volného času v umění XIX. století

Pracovní listy k výstavě PŘIHRAJ! Aspekty spolupráce v tvorbě studentů UMPRUM

 

Těšíme se na spolupráci a přejeme Vám i Vašim kolegům a žákům klidnou mysl a vůli se vzdělávat a setkávat v inspirativním prostředí!

 

Za edukační oddělení ZČG v Plzni

Marcela Štýbrová a Patricie Císlerová
stybrova@zpc-galerie.cz, 777 362 609 
cislerova@zpc-galerie.cz, 377 908 536