Publikace

Director's Choice - Západočeská galerie v Plzni

Autor: 
Eva Bendová
Petr Domanický
Aleš Filip
Petr Jindra
Petra Kočová
Roman Musil
Alena Pomajzlová
Ivana Skálová
Editor: 
Roman Musil
Nakladatel: 
Scala Arts & Heritage Publishers Ltd.
Grafická úprava: 
Bušek & Dienstbier
Vazba: 
měkká
Další popis: 
česká verze publikace
Rok vydání: 
2019
ISBN: 
978-1-78551-199-8
Počet stran: 
80
Cena: 
190

Londýnské nakladatelství Scala Arts & Heritage Publishers Ltd. vydává posledních deset let edici s názvem Director's Choice, jež představuje významná světová muzea a galerie pohledem jejich ředitelů. Nejnovějším přírůstkem do této edice je výběr ředitele Západočeské galerie v Plzni Romana Musila, který v české a anglické verzi představuje 37 významných děl z rozsáhlých uměleckých kolekcí této instituce. V knize jsou zastoupena díla od poloviny 14. století do konce 20. století.

Západočeská galerie se tak dostala do exkluzivního výběru světových institucí jako je vídeňská Albertina, londýnská National Gallery, Alte a Neue Pinakothek v Mnichově, newyorská Frick Collection, či obrazárna berlínských Staatliche Museen. Ve stejném roce jako publikace Západočeské galerie v Plzni vychází i kniha petrohradské Ermitáže a Guggenheimova musea v Bilbau. Zastoupená muzea a galerie jsou rozprostřeny v 22 zemích na 3 kontinentech.

Západočeská galerie je teprve druhou českou institucí a první českou galerií, která byla do této prestižní edice zařazena – první bylo v roce 2017 Uměleckoprůmyslové museum v Praze.

 

Publikaci je možné zakoupit na našem e-shopu.