Díla ze sbírek ZČG putují po světových výstavách

V tomto roce se Západočeská galerie v Plzni podílí na několika zahraničních projektech, ve kterých jsou prezentována díla ze sbírek. Zápůjčky do zahraničí jsou prestižní záležitostí a potvrzují kvalitu sbírkového fondu.

Výstavu „Toyen“ můžete nyní navštívit v Národní galerii v Praze. Jedná se o putovní výstavu, která se poté přesouvá do Hamburger Kunsthalle a Musée d'Art Moderne de Paris. Na této výstavě můžete vidět i obraz z naší sbírky – Toyen, Krajina z Dalmácie, 1922.

V termínu 21. 5. – 15. 8. 2021 se koná výstava „Grenzen in der Kunst. Tschechische Kunst in drei Generationen“ v Kunstforum Ostdeutsche Galerie Regensburg, která je věnována českým autorům, kteří tvořili v obdobích kolem 2. světové války, v době železné opony a po jejím pádu. Z naší sbírky jsou na výstavě uvedeny dva obrazy od Toyen a Jindřicha Štyrského.

Další významnou zápůjčku představuje dílo Zbyňka Sekala, které míří na výstavu „Walls & Bridges ― Touching the World, Living the World“ v prostorách Tokyo Metropolitan Art Museum. Výstava se koná v termínu 22. 7. – 9. 10. 2021.