Archiv aktualit

Slavnostní otevření Semlerovy rezidence se uskutečnilo 19. září 2022.
Prohlídky začínají 23. 9. 2022. Předprodej vstupenek je možný od 1. 9. 2022.
Příměstský tábor měl tento rok téma „HURÁ DO DIVOČINY“ a probíhal v termínu 11.–15. července. Přinášíme přehled, jakým aktivitám jsme se tentokrát věnovali.
Vznik objektu Kulička jsme iniciovali, aby podpořil tvorbu pro veřejný prostor a pomohl zaměřit pozornost plzeňské veřejnosti na pozemek U Zvonu, určený ke stavbě nové budovy galerie, jakožto místa nového kulturního centra.
Letní kulturní festival propojuje hudbu, tanec a výtvarné umění. Připravena jsou hudební vystoupení místních kapel v žánrovém rozpětí od folku a blues až po rock. Bude se také tančit a tvořit v pravidelných výtvarných dílnách, do nichž se budou moci zapojit děti i rodiče.
Slavnostní představení publikace proběhlo v pátek 20. května 2022 ve výstavní síni Masné krámy.
Slavnostní udílení Cen Gloria musaealis za rok 2021 se uskutečnilo ve čtvrtek 19. května 2022 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.
Přijmeme nové pracovníky do nově zrekonstruovaného unikátního interiéru. Žádosti je možné zasílat do 30. 5. 2022.
Dnes (12. 5.) jsme byli nuceni sundat banner na Masných krámech vyjadřující podporu Ukrajině. Byl zespodu upálen neznámým pachatelem.
10. května jsme se ve výstavě Michala Cihláře věnovali žákům ze Základní školy při Fakultní nemocnici v Plzni, kteří vyžaduji speciální pedagogickou péči kvůli svým kombinovaným vadám, zejména poruchám učení, aktivity a pozornosti (ADHD).