Archiv aktualit

Předávání Uměleckých cen města Plzně proběhlo 8. září v Měšťanské besedě za účasti představitelů města Plzně i Plzeňského kraje a dalších osobností kulturního života.
Výstava Adolf Loos: Brünner und Pilsner G'schichten byla ukončena v Českém centru Vídeň 31. srpna 2021.
Plzeňská muzejní noc 2021 se tento rok uskuteční 3. září od 16 hodin. Připraven je bohatý program a snížené vstupné či vstup zdarma.
Zakoupením vstupenky na výstavu máte možnost účastnit se slosování o let letadlem, který zajišťuje Aviatické sdružení Bohemia.
Každé pondělí jsou výstavní síně ZČG zavřené.
Putovní výstava Loos and Pilsen pokračuje z New Yorku, kde byla do 26. 5., do Českého centra Vídeň.
V tomto roce se Západočeská galerie v Plzni podílí na několika zahraničních projektech, ve kterých jsou prezentována díla ze sbírek. Zápůjčky do zahraničí jsou prestižní záležitostí a potvrzují kvalitu sbírkového fondu.
Západočeská galerie v Plzni nechala vytvořit repliky Plzeňské madony, které byly požehnány Mons. Tomášem Holubem, biskupem plzeňským, při slavnostní mši k otevření katedrály sv. Bartoloměje dne 6. června 2021. Při této slavnostní události promluvil ředitel galerie Mgr. Roman Musil o Plzeňské madoně a o vzniku limitované sběratelské edice 30 kusů replik.
Zveme Vás na již pravidelný čtyřdenní program pro děti s názvem Letní tvoření v galerii: VZHŮRU DO OBLAK! v termínech 20.–23. 7. 2021 vždy od 8:30 do 16:30 hodin. Přihlášky přijímáme do 6. 7. 2021.
Podívejte se, na jaké výstavy se u nás můžete těšit v tomto roce!