Archiv aktualit

Sbírejte ARCHy – zábavné a hravé průvodce historií a architekturou Plzně. ARCHy jsou edukační listy určené pro děti od 12 let i zvídavé dospělé, kteří se chtějí zábavnou formou dozvědět více informací o architektuře, historii Plzně a Semlerově rezidenci.
Odborná porota ocenila kvalitní obnovu kulturní památky a její zpřístupnění široké veřejnosti.
Dlouholetá ředitelka Západočeské galerie v Plzni Jana Potužáková obdržela Uměleckou cenu města Plzně za své celoživotní dílo.
Pro velký zájem jsme přidali další výtvarné kurzy, kromě dětí se mohou nově hlásit i dospělí zájemci.
Děti ve věku 7-15 let je možné přihlašovat již nyní, uzávěrka přihlášek je 31. srpna.
Návštěvníci mohou hlasovat na portále Kudyznudy.cz. Z hlasujících, kteří se do soutěže Muzeum roku zaregistrují, budou vylosováni tři výherci, jež obdrží hodnotné ceny.
Západočeská galerie v Plzni společně s Biskupstvím plzeňským navázala na tradici výroby kopií Plzeňské madony, která započala již v 15. století, a u příležitosti výstavy Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh vznikly zmenšené porcelánové kopie tohoto kultovního díla.
Plzeňská muzejní noc 2023 se uskuteční v pátek 26. května od 16 do 23 hodin. Připraven je bohatý program a snížené vstupné či vstup zdarma. Přinášíme vám kompletní program.
Západočeská galerie bude mít v pondělí 1. a 8. května zavřeno.
Západočeská galerie v Plzni přichystala pro návštěvníky výstavy Zlaté časy. Umění doby fin de siècle ze sbírek Západočeské galerie v Plzni novinku v podobě QR kódů u vybraných děl.