Archiv aktualit

Vznik objektu Kulička jsme iniciovali, aby podpořil tvorbu pro veřejný prostor a pomohl zaměřit pozornost plzeňské veřejnosti na pozemek U Zvonu, určený ke stavbě nové budovy galerie, jakožto místa nového kulturního centra.
Letní kulturní festival propojuje hudbu, tanec a výtvarné umění. Připravena jsou hudební vystoupení místních kapel v žánrovém rozpětí od folku a blues až po rock. Bude se také tančit a tvořit v pravidelných výtvarných dílnách, do nichž se budou moci zapojit děti i rodiče.
Slavnostní představení publikace proběhlo v pátek 20. května 2022 ve výstavní síni Masné krámy.
Slavnostní udílení Cen Gloria musaealis za rok 2021 se uskutečnilo ve čtvrtek 19. května 2022 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.
Přijmeme nové pracovníky do nově zrekonstruovaného unikátního interiéru. Žádosti je možné zasílat do 30. 5. 2022.
Dnes (12. 5.) jsme byli nuceni sundat banner na Masných krámech vyjadřující podporu Ukrajině. Byl zespodu upálen neznámým pachatelem.
10. května jsme se ve výstavě Michala Cihláře věnovali žákům ze Základní školy při Fakultní nemocnici v Plzni, kteří vyžaduji speciální pedagogickou péči kvůli svým kombinovaným vadám, zejména poruchám učení, aktivity a pozornosti (ADHD).
Plzeňská muzejní noc 2022 se tento rok uskuteční 27. května od 16 do 23 hodin. Připraven je bohatý program a snížené vstupné či vstup zdarma.
Západočeská galerie uspořádala tento týden dvě dílny pro děti a jejich maminky z Ukrajiny.
Projekt nové budovy Západočeské galerie v Plzni vznikl vzhledem k dlouhodobému působení galerie v provizorních podmínkách. Toto provizorium trvá už bezmála 70 let, od samotného vzniku ZČG v roce 1954. Vlastní projekt se připravuje již 13 let.