Archiv aktualit

Jedna dobrá zpráva pro naše návštěvníky! Prodlužujeme termín výstavy BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti, až do 30. května 2021.
Kolegové z Českého centra v New Yorku právě dokončují instalaci výstavy Loos a Plzeň, která bude zahájena 21. 1. 2021 v Bohemian National Hall v New Yorku. Výstavu pro Česká centra připravila Západočeská galerie v Plzni se záměrem přiblížit architektonickou práci Adolfa Loose a zároveň představit příběhy rodin zadavatelů.
Josef Skupa se narodil dne 16. ledna 1892 ve Strakonicích. Od svých pěti let, tedy od roku 1897, žil se svou rodinou v Plzni. Zde na české reálce ve Veleslavínově ulici složil v roce 1911 maturitní zkoušku a následně se rozhodl pokračovat ve svých studiích ve výtvarném směru. Z jeho raných výtvarných děl se ve sbírce Západočeské galerie nachází několik děl mimo jiné i kresba Gerlachův dům z roku 1909.
Projekt Galerie snů žáků Naděždy Potůčkové ze ZUŠ Jagellonská pokračoval 3. tématem Autoportrét.
Poslední možnost navštívit v tomto roce výstavu Nad slunce krásnější je v sobotu 26. prosince.
Srdečně Vám přejeme příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, lásky a porozumění.
Pro výstavu se podařilo vyjednat výjimku u MK ČR a hlavní hygieničky ČR. Výstava BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti je prozatím uzavřena.
Slavnostního zahájení 8. 12. se účastnili významní představitelé plzeňského kulturního života Martin Baxa, primátor města Plzně, Marek Ženíšek, náměstek hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče, Tomáš Holub, biskup plzeňský a Stanislav Přibyl, generální sekretář České biskupské konference. I když byl omezen počet osob na setkání, podařilo se uvést výstavu do života. Všichni přítomní také vyzdvihli význam sochy Plzeňské madony.
Do 23. prosince 2020 jsou zlevněny veškeré publikace ZČG o 20 %.
S radostí oznamujeme, že Západočeská galerie v Plzni otevírá pro návštěvníky své výstavní síně Masné krámy a „13“ ve čtvrtek 3. 12. 2020 v 10 hodin.