Archiv aktualit

Západočeská galerie v Plzni společně s Biskupstvím plzeňským navázala na tradici výroby kopií Plzeňské madony, která započala již v 15. století, a u příležitosti výstavy Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh vznikly zmenšené porcelánové kopie tohoto kultovního díla.
Plzeňská muzejní noc 2023 se uskuteční v pátek 26. května od 16 do 23 hodin. Připraven je bohatý program a snížené vstupné či vstup zdarma. Přinášíme vám kompletní program.
Západočeská galerie bude mít v pondělí 1. a 8. května zavřeno.
Západočeská galerie v Plzni přichystala pro návštěvníky výstavy Zlaté časy. Umění doby fin de siècle ze sbírek Západočeské galerie v Plzni novinku v podobě QR kódů u vybraných děl.
O Velikonocích budou výstavní síně Západočeské galerie otevřeny každý den od 10 do 18 hodin, s výjimkou Velikonočního pondělí, kdy budeme mít zavřeno. Přejeme krásné Velikonoce!
Ředitel Západočeské galerie v Plzni Roman Musil a obchodní ředitel nakladatelství Scala Arts & Heritage Publishers Neil Titman slavnostně podepsali smlouvu na vydání další publikace. U prestižního londýnského nakladatelství tak ZČG vyjde v pořadí již čtvrtá kniha, tentokrát věnovaná Semlerově rezidenci.
Unikátní interiér od Adolfa Loose a Heinricha Kulky na Klatovské 110 v Plzni se zařadil mezi 188 architektonicky významných domů po celém světě.
Západočeská galerie v Plzni spustila přihlašování na letní příměstský tábor s podtitulem Malířův deník.
Učitelům základních a středních škol představilo edukační oddělení Západočeské galerie nové výukové programy, které nově nabízí v Semlerově rezidenci.
V neděli 5. března bude otevírací doba výstavní síně Masné krámy výjimečně prodloužena až do 20:00 hodin.